Reklama

Mapa męczeństwa

Niedziela Ogólnopolska 45/2014, str. 13

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Odwiedzając chorych, uświadomiłem sobie, że człowiek unieruchomiony przez chorobę może mieć przed oczyma mapę świata i modlić się za prześladowanych chrześcijan w innych krajach. Przeglądając stronę internetową papieskiej organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, znalazłem mapę świata, pokazującą kraje, gdzie Kościół jest prześladowany. W ten sposób zdobyłem rekwizyt do dalszej pracy w formie globusu prześladowanego świata. Taki globus męczeństwa, przeze mnie wykonany, przedstawiłem asystentowi naszego bydgoskiego apostolatu - ks. Leszkowi Chudzińskiemu, który ten pomysł uznał za rewelacyjny. Ks. Leszek zaproponował również, aby zaprowadzić księgę wpisów, która by była wyłożona w szpitalach dla tych, którzy zobowiążą się do modlitwy i ofiarowania cierpień za prześladowanych chrześcijan. Jeden z pacjentów szpitala - ks. Wiesław Sadłowski powiedział: - Takie globalne spojrzenie, odkrywanie i przypominanie męczeńskiego oblicza Kościoła pozwala spojrzeć na świat uniwersalnie, poczuć się częścią rodziny Bożej, nieść pomoc siostrom i braciom w potrzebie. Nie minęło przecież aż tak wiele lat, by nie pamiętać, jak w Polsce brutalnie prześladowano wyznawców Chrystusa. Zobowiązuje to nas wszystkich do czuwania i modlitwy za cierpiących, za wiarę na świecie - podsumował.

Moim zdaniem, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że możemy swobodnie czytać Pismo Święte, chodzić do kościoła, manifestować swoją wiarę, a w innych krajach można za to być torturowanym czy pójść do więzienia. Cieszymy się wolnością religijną, ale pamiętajmy o innych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2014-11-04 15:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież zaprasza w lutym do modlitwy za dzieci nieuleczalnie chore

2026-02-05 15:41

Vatican Medida

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

Chciałbym zaprosić was do modlitwy za dzieci z nieuleczalnymi chorobami – mówi Leon XIV w nagraniu wideo, zachęcając do włączenia się w odmawianie papieskiej intencji modlitewnej na luty.

Papieska intencja modlitewna na luty, powierzona Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy brzmi:
CZYTAJ DALEJ

Lekcja, z której możemy uczyć się porządkować swoje życie

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mk 6, 14-29.

Piątek, 6 lutego. Wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV: kwitnie handel ludźmi, bo świat zapomniał, jak kochać

2026-02-06 14:58

[ TEMATY ]

handel ludźmi

Papież Leon XIV

PAP

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

Należy odnowić wizję każdej osoby, jako ukochanego dziecka Bożego, aby zapobiegać pladze handlu ludźmi, która dzisiaj obejmuje także tzw. cyberniewolnictwo - podkreślił Leon XIV w przesłaniu na 12. Światowy Dzień Modlitwy i Refleksji Poświęconej Walce z Handlem Ludźmi. Proceder ten Papież nazwał poważną zbrodnią przeciw ludzkości.

Drodzy Bracia i Siostry!
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję