Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Jaworzno

Zawody paintballowe

Niedziela sosnowiecka 44/2015, str. 2

[ TEMATY ]

sport

Adam Tarnowski

Organizatorzy i uczestnicy zawodów

Organizatorzy i uczestnicy zawodów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wokół strzelnicy w Jaworznie na specjalnie przystosowanych terenach odbyły się pierwsze diecezjalne zawody paintballowe liturgicznej służby ołtarza. Rywalizowano w dwóch kategoriach: strzelania do celu i zawodach drużynowych.

Najcelniej do tarczy strzelali ministranci z parafii św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu, a w zawodach drużynowych zwyciężyli lektorzy z parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Sosnowcu. W sumie w turnieju rozegranym 17 października wzięło udział 96 zawodników podzielonych na czteroosobowe drużyny. Imprezę przygotował ks. Waldemar Kuś, wikariusz parafii św. Andrzeja Ap. w Olkuszu.

– Od kilku lat, co prawda na mniejszą skalę, ale organizuję gry paintballowe. Bierze się to z mojego zamiłowania do militariów. Jak widać moją pasję podziela także spora grupa ministrantów i lektorów. Dla nich postanowiłem przygotować turniej diecezjalny. Bodźcem było też to, że uczyłem w Zespole Szkół nr 2 w Jaworznie z klasami o profilu policyjno-mundurowym. I to właśnie dyrektor ZSP w Jaworznie udostępnił nam miejsce na tegoroczne zawody. Paintball to gra terenowa, która uczy uwagi, koncentracji i współpracy w grupie – wyjaśnia ks. Kuś.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2015-10-29 12:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Piłkarska reprezentacja Watykanu zagra z Borussią Mönchengladbach

[ TEMATY ]

sport

pl.wikipedia.org

Piłkarska reprezentacja Watykanu zagra z Borussią Mönchengladbach. Do ekipy złożonej z pracowników różnych instytucji Państwa Watykańskiego, m.in. żandarmerii i poczty, po raz pierwszy dołączy dwóch zawodników z Sekretariatu Stanu i trzech z Gwardii Szwajcarskiej.

Mecz odbędzie się 10 sierpnia o 13.00 na stadionie we Frankfurcie nad Menem. Gości z Watykanu podejmie drużyna dawnych sław Borussii, pod wodzą Hackiego Wimmera, mistrza świata w piłce nożnej (razem z reprezentacją Niemiec) z 1974 r.
CZYTAJ DALEJ

Komunikat Biskupa Sosnowieckiego

2025-10-28 11:40

[ TEMATY ]

bp Artur Ważny

Diecezja Sosnowiecka

Kiedy media przywołują sprawy dotyczące przestępstw popełnionych przez duchownych nie chcę odwracać wzroku od bolesnej prawdy ani umniejszać powagi tych wydarzeń. Toczące się postępowania wobec duchownych oskarżonych o czyny wobec osób małoletnich są dla naszej diecezji bolesnym wezwaniem do prawdy i nawrócenia. Gdy w przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej szczegółów, nasze myśli i modlitwy kierują się ku osobom skrzywdzonym. Wiemy, że te relacje mogą ponownie otwierać rany.

Podziel się cytatem Podtrzymujemy wolę pełnej współpracy z wymiarem sprawiedliwości. Z determinacją dążymy do tego, by każdy przypadek wykorzystania był zgłaszany, sprawca ukarany, a poszkodowani otrzymali wszelkie potrzebne wsparcie i pomoc. Proszę wszystkich, którzy posiadają wiedzę o takich czynach, o zgłaszanie ich odpowiednim instytucjom, milczenie jest przyzwoleniem na krzywdę (więcej informacji: zgloskrzywde.pl).
CZYTAJ DALEJ

Sztuczna inteligencja nie zastąpi relacji międzyludzkich

2025-10-28 20:00

[ TEMATY ]

sztuczna inteligencja

AI

Adobe Stock

Chatbot nie jest człowiekiem i człowieka nie zastąpi. Nie próbujmy zastępować relacji międzyludzkich relacją z czatem AI – przestrzega specjalista do spraw sztucznej inteligencji, prof. dr hab. Piotr Kulicki z Katedry Podstaw Informatyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Przyjaciel, powiernik, terapeuta – to rola jaką wielu, nie tylko młodych ludzi przypisuje sztucznej inteligencji. Rozmowa z czatem AI zastępuje im rozmowę z rodzicami czy rówieśnikami. Bo sztuczna inteligencja nie wyśmiewa i nie ocenia podczas rozmowy. W USA rodzice 14-latka pozwali twórców czatbota, z którym rozmawiał przez wiele miesięcy o samobójstwie. Bot miał wiedzieć o zamiarach dziecka, ale nie zapobiegł tragedii, wyrażając zrozumienie dla autodestrukcyjnych zamiarów. Dlaczego tak się stało? - Czaty oparte o sztuczną inteligencję mają wiele przydatnych zastosowań. W dużej mierze zmieniają świat na lepsze czy ułatwiają nam pracę, oszczędzając czas. Ale nie są to narzędzia bez wad – podkreśla ekspert Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego prof. Piotr Kulicki.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję