Reklama

Aspekty

to nasza diecezja

To był niezwykły gest

W Słubicach odbył się Polsko-Niemiecki Tydzień Spotkania i Pojednania.

2025-11-25 15:23

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 48/2025, str. VI

[ TEMATY ]

Słubice

Karolina Krasowska

Aula Collegium Polonicum w Słubicach. Panel dyskusyjny „Pojednanie w odpowiedzialności: aktualność czy rytuał?”

Aula Collegium Polonicum w Słubicach. Panel dyskusyjny „Pojednanie w odpowiedzialności: aktualność czy rytuał?”

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Druga wojna światowa przyniosła niewyobrażalne cierpienie: miliony ofiar, zniszczone miasta, rozbite rodziny – traumę, która szczególnie głęboko naznaczyła Polskę. A jednak, 20 lat po zakończeniu wojny, 18 listopada 1965 r., polscy biskupi skierowali do biskupów niemieckich list, w którym padły poruszające słowa: „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie.” Był to odważny akt chrześcijańskiego pojednania, który zapisał się w historii.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 48/2025 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kolędowanie u Przyjaciół Paradyża

[ TEMATY ]

kolędowanie

Przyjaciele Paradyża

Słubice

Michał Sobociński

To już tradycja, że w miesiącu styczniu Przyjaciele Paradyża wraz z Bractwem Szkaplerza Św. Michała Archanioła z parafii pw Ducha Świętego w Słubicach organizują spotkanie opłatkowe połączone z kolędowaniem.

W tym roku do sali domu katechetycznego zawitali kolędnicy z klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki wraz z wychowawczynią p. Anną Muchą oraz nauczycielką religii p. Moniką Kołoszyc. Rozśpiewana grupa młodych utalentowanych kolędników przedstawiła jasełka, które zachwyciły uczestników spotkania. Do barwnej oprawy przyczynili się rodzice młodych artystów, którzy przygotowali swoim pociechom kolorowe kostiumy. Odtwórcy jasełek rozpalili serca słuchaczy wywołując zachwyt i radość, ożywiając wśród biesiadujących wspomnienia ze swoich młodzieńczych lat i rodzinnych świąt. Owacjom na stojąco i brawom nie było końca, nie zabrakło także bisów, w ramach których wszyscy wspólnie śpiewali nasze piękne polskie kolędy.
CZYTAJ DALEJ

Jaka jest wiara, z którą przychodzisz teraz do Jezusa?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 9, 27-31.

Piątek, 5 grudnia. Dzień Powszedni.
CZYTAJ DALEJ

Kielce: bp Piotrowski zatwierdził w diecezji ruch kobiecy Serce Kecharitomene

2025-12-05 13:15

[ TEMATY ]

Serce Kecharitomene

Karol Porwich/Niedziela

Biskup kielecki Jan Piotrowski wyraził zgodę na obecność w diecezji kieleckiej ruchu formacyjno-modlitewnego Serce Kecharitomene, który jest przeznaczony dla kobiet. Wspólnota powstała w odpowiedzi na aktualne potrzeby duchowej i moralnej formacji kobiet w duchu nauczania Kościoła katolickiego do bycia dobrą chrześcijanką oraz odpowiedzialną kobietą, żoną i matką na wzór Maryi.

W diecezji kieleckiej Ruch SK zawiązał się w lutym br., a od czerwca podjął właściwą formację. - Błogosławieństwo i zgoda księdza biskupa są widzialnym znakiem naszego trwania we wspólnocie Kościoła - zauważają uczestnicy.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję